نحوه سرچ در گوگل

 

نحوه سرچ در گوگل

چرا تبلیغاتی را از سوی Google می‌بینم که مربوط به محصولاتی است که مشاهده کرده‌ام؟

ممکن است تبلیغاتی را برای محصولاتی ببینید که قبلاً از طریق آنچه به عنوان بازاریابی مجدد شناخته می‌شود، مشاهده کردید. مثلاً در نظر بگیرید از وب‌سایتی بازدید می‌کنید که چوب گلف می‌فروشد، اما آن چوب را در بازدید اولتان نمی‌خرید. ممکن است مالک وب‌سایت بخواهد شما را تشویق کند تا برگردید و خریدتان را کامل انجام دهید. Google سرویس‌هایی را پیشنهاد می‌کند که به گردانندگان وب‌سایت امکان می‌دهد تبلیغات خودشان را برای افرادی هدف‌یابی کنند که از صفحات آنها بازدید کرده‌اند.

برای این کار، هنگامی که از سایت مربوط به گلف بازدید می‌کنید Google کوکی‌ای که از قبل در مرورگر شما وجود دارد می‌خواند یا یک کوکی در مرورگر شما قرار می‌دهد (با فرض اینکه مرورگر شما کوکی‌ها را می‌پذیرد).

وقتی سایت دیگری را می‌بینید که با Google کار می‌کند، که ممکن است ربطی به گلف نداشته باشد، ممکن است تبلیغی را مربوط به آن چوب گلف ببینید. دلیل آن این است که مرورگرتان همان کوکی را به Google ارسال می‌کند. در نتیجه ممکن است ما از آن کوکی استفاده کنیم تا تبلیغی را به شما نشان دهیم که شما را تشویق کند آن چوب گلف را بخرید.

همچنین ممکن است بازدید شما از سایت مربوط به گلف توسط Google برای نمایش آگهی‌های سفارشی شده وقتی در آینده برای کلوپ‌های گلف در Google جستجو می‌کنید، استفاده شود.

گوگل در بازاریابی مجدد محدودیت‌هایی دارد. مثلاً اجازه نمی‌دهد تبلیغ‌کنندگان بر اساس اطلاعات حساس، مانند اطلاعات مربوط به سلامتی و بهداشت و عقاید مذهبی، بازاریابی مجدد را انجام دهند.

درباره تبلیغات Google‏ بیشتر بدانید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

پست های مرتبط

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *