طراحی سایتهای فروشگاهی

 

مهمترین ویژگی های طراحی سایت تجارت الکترونیک یا طراحی سایتهای فروشگاهی

آیا شما برنامه ای برای فروش آنلاین دارید شما قصد فروش محصولات خود را دارید،تصمیم گرفتید از WooCommerce استفاده کنید و نیاز به طراحی سایت فروشگاهی خود دارید. حالا تازه به مرحله سخت کار می رسیم پیدا کردن theme کاملی که بتوانند نیازهای شما را به طور کامل برطرف کند و حتی پیدا کردن که بتواند اهداف کاری شما را در سایت پیاده کند.

برای درک اینکه در طراحی سایت های فروشگاهی چه چیزی مهم است و چه چیزی اهمیت ندارد، شما باید بدانید که مهمترین ویژگی های سایتهای فروشگاهی در واقع چیست. دانستن مهمترین خصوصیات سایتهای فروشگاهی به شما کمک می کند تا قالبهای را که از نظر کارایی خوب است را تشخیص دهید. در ادامه مطلب مهمترین ویژگی های طراحی فروشگاه الکترونیک را بررسی می کنیم تا دید خوبی را به شما برای انتخاب Theme مناسب را دهد.

1- استفاده از navigation راحت و قابل فهم

یک navigation مناسب می تواند مهمترین بخش طراحی یک فروشگاه باشد.navigation خوب به خریداران جدید کمک می کند تا بدون هیچ زحمتی محصول موردنظر خود را پیدا کنند. از سوی دیگر، navigation ضعیف آنها را خسته می کند و حتی ممکن است منجر به بیرون رفتن از سایت فروشگاهی شما شود.

پس هدف اصلی در یک سایت فروشگاه این است که مسیر انتخاب محصول تا پرداخت نهایی و خرید محصول برای کاربران مبتدی آسان باشد. مهم نیست که اولین صفحه بازدیدکننده می بیند چه ظاهری داشته باشد مهم این است که با دیدن اولین صفحه کاربر این سئوال را از خود نپرسد که الان من باید چیکار کنم؟

منواصلی سایت شامل دسته بندی (categories) و صفحات مهم است و لینک های دارای اولویت کمتر هستند را در footer سایت قرار داده می شود.

در بیشتر قالب های سایتهای فروشگاهی از منوهای کشویی استفاده می شود این نوع از منوها باعث می شود تا محصولات از شاخه های اصلی به زیر بخش ها تقسیم شده در منو نمایش داده شود.

برای داشتن سایت فروشگاهی با سایز و تنوع رنگ ها در نمایش محصولات از ویجت های ووکامرس Layered Navigation widget استفاده می شود

2- سازگاری با تمام وسایل دیجیتال و اندازه صفحه نمایش

همانطور که ما همچنان شاهد افزایش تعداد مشتریان تلفن همراه هستیم، مهم است که از دستگاه های مختلف و اندازه صفحه نمایش مورد استفاده مشتریان خود آگاهی داشته باشید.

responsive design یک روش طراحی وب است که به طور خودکار scale سایت را در اندازه های مختلف دستگاه ها تنظیم می کند. بیشتر خریداران امروزه از تلفن همراه برای خریدهای اینترنتی استفاده می کنند این امر به خوبی اهمیت اسستفاده از سایت های ریسپانسیو را نشان می دهد اگر می خواهی تمام کاربران دستگاه های مختلف از خریداران شما باشد داشتن سایت responsive از لزومات سایت تجارت الکترونیکی است.

البته تمام تم های فروشگاهی موجود در سایت های مرجعی مانند wordpress.org سازگار با نمایشگرهای موبایل می باشد.

3- زمان لود سریع صفحه وب سایت

واقعیت این است که اگر لود صفحات فروشگاه شما بیشتر از چند ثانیه طول بکشد کاربر سایت شما را ترک می کند هر چقدر که سایت شما زیبا و شکیل باشد اگر لود صفحات ان کند باشد درآمد سایت را پایین می آورد. برای جلوگیری از دست دادن مشتریان خود و کسب درآمد ایده ال سرعت بالا آمدن صفحات را باید کم کرد . البته می توان با استفاده از plugins می توان سرعت لود را پایین آورد و همچنین زیبایی سایت با استفاده از عکسهای بزرگ و عناصر گرافیکی تضمین کرد.

چند نکته برای پایین آوردن لود صفحه :

1- فشرده سازی عکس های بزرگ : سایت های وجود دارند که این کار را در چند ثانیه برای شما انجام می دهد مانند kraken.io

2-استفاده از host مناسب

4- استفاده از تصاویر زیبا و واضح

در سایتهای فروشگاهی استفاده از تصاویر جذاب برای محصولات کاربران ترغیب می کند تا این محصول را خریداری کنند. استفاده از عکس ها با قابلیت های افزونه ووکامرس که می تواند محصول را بزرگنمایی کند و نوشتن جزئیات مناسب با عث می شود تا فروش محصول را بالا ببرد.

طراحی سایتهای فروشگاهی
طراحی سایتهای فروشگاهی

مثال بالا سایت sportdoorbin می توان نحوه چیدمان تصاویر از زوایای مختلف محصول دید این نوع دیزاین می تواند با تصاویر متعدد محصول را به طور کامل به کاربر معرفی کند.

 

 

    پست های مرتبط

    Leave a Comment

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *