ساخت پایگاه داده برای وردپرس در cpanel

 

ساخت پایگاه داده برای وردپرس در cpanel چه کاربردی دارد؟

کسانی که در زمینه ی طراحی سایت فعالیت می کنند حتما می دانند که وردپرس احتیاج شدیدی به یک پایگاه داده دارد تا امکان ذخیره سازی اطلاعات شما را داشته باشد.پایگاه داده ای که معمولا برای اینکار استفاده می شود MySQl نام دارد.پایگاه داده ای که برای وردپرس ساخته می شود از طریق پنل میزبانی وب یا همان cpanel به راحتی ساخته می شود و به هیچ وجه دارای پیچیدگی نمی باشد.

آموزش ساخت پایگاه داده برای وردپرس در cpanel

این آموزش در مورد نصب وردپرس بر روی هاست می باشد یا در واقع ساخت پایگاه داده و ایجاد دسترسی آن به وردپرس می باشد.

در مرحله ی اول زمانی که وارد صفحه ی اصلی cpanel شدید در قسمتی که مربوط به database می باشد رو گزینه ای به نام MySql DataBase کلیک نمایید.در این هنگام وارد قسمتی می شوید که می توانید از طریق آن قسمت پایگاه داده ی خود را بسازید و آن را مدیریت کنید.

سی پنل

صفحه ای که برای شما باز خواهد شما متشکل از چنید قسمت است.این نکته را در نظر داشته باشید که شما علاوه بر اینکه نیاز دارید تا یک پایگاه داده بسازید باید یک کاربر پایگاه داده هم ساخته باشید که امکان دسترسی به آن پایگاه داده را داشته باشد که اینکارا نیز می توانید در همین صفحه انجام دهید.

زمانی که creat new database را انتخاب کردید نام پایگاه داده ی خود را وارد نمایید .توجه داشته باشید که نام database را حتما باید به لاتین وارد نمایید.سپس بر روی creat database کلیک نمایید.نام پایگاه داده و نام کاربری شما از این پس در سی پنل موجود می باشد.

نام پایگاه داده ی خود را حتما به یا داشته باشید زیرا زمانی که قصد دارید پایگاه داده ی خود را به وردپرس معرفی کنید باید نام آن را وارد نمایید.

سی پنل 2

حال پایگاه داده ی شما به نامی که خودتان برای آن انتخاب کرده اید ایجاد شده و اکنون زمان آن رسیده است که وارد قسمت Ad New User بشوید و یک کاربر برای پایگاه داده ای که برای سایت خود ساخته اید ایجاد نمایید تا به پایگاه داده تان دسترسی داشته باشد.

نکته:حتما به این نکته توجه داشته باشید که زمانی که هر مرحله از ساخت پایگاه داده و ایجاد کاربر را به پایان رساندید بر روی Go Back کلیک نمایید.تا باز به صفحه ی My SQl وارد شوید.

برای ایجاد کاربر و وارد کردن اطلاعات کاربری از توضیحات به همراه عکس هایی که برایتان قرار داده ایم استفاده نمایید.

  • username:در این قسمت یک نام کاربری برای کاربر خود انتخاب نمایید که این نام هم دارای حروف لاتین باسد و هم عدد.خود سی پنل نیز یک پیشوند با نامی که شما انتخاب کرده اید اضافه می نماید.
  • password:برای کاربری که ایجاد کرده اید یک رمز قرار دهید.اگر به دنبال یافتن یک رمز مناسب و ایمن می باشد بهتر است روی pasword Generator کلیک نمایید تا یک رمز قوی و ایمن از خود سی پنل بگیرید.فقط در پنجره ای که برای شما باز می شود گزینه ی  I Have Copied this Pasword  را بزنید و بر روی گزینه یUse Pasword کلیک نمایید و حتما این را به خاطر داشته باشید که این پسورد را در جایی یاد داشت نمایید.
  • password Again:همان رمز عبور قبلی که در باکس قبل وارد کردید را در این باکس دوباره یاد داشت نمایید.این نکته نیز لازم به ذکر می باشد که اگر شما از قابلیت گرفتن رمز خودکار استفاده کرده باشد این گزینه به صورت پیش فرض برای شما پر می شود.

بعد از گذراندن این مراحل شما می توانید بر روی گزینه ی Creat User کلیک نمایید و کاربر خود را با موفقیت بسازید.شما می توانید کاربری را که ساخته اید در قسمت Curent Users مشاهده کنید.

سی پنل 3

زمانی که شما هم پایگاه داده را ایجاد کردید و هم کاربر را ساختید نوبت به آن می رسد که کاربر و پایگاه داده را به یکدیگر متصل کنیمبرای اینکار به قسمت Add User To DataBase می رویم و نام یوزر و دیتا بیس مورد نظر را انتخاب نموده و بر روی گزینه ی Add کلیک می کنیم.

سی پنل 4

بعد از انجام تمامی این مراحل شما باید مجوزهایی را برای سترسی کاربری که ایجاد کرده این در نظر بگیرید.اگر در مرحله ی تعریف سطح دسترسی مجوز ها برای کاربران گزینه ی ALL PRIVILEGEs را انتخاب نمایید یعنی همه ی مجوزهای لازم را به کاربر داده اید.

سی پنل 5

 

شما همچنین می توانید بعدا به این صفحه وارد شوید و سطح دسترسی و مجوزها را تغییر دهید.هر کدام از این گزینه هایی که در جدول بالا مشاهده می کنید این امکان را به کاربر می دهند که اجازه ی انجام یک فعالیت را بر روی پایگاهخ داده داشته باشند.به طور مثال گزینه ی create به شما این امکان را می دهد که بر روی پایگاه داده ی خود جدول ایجاد کنید و در آخر بر روی دکمه ی Make Change کلیک نمایید.

در اینجا شاید این سوال برای شما به وجود آید که وردپرس از کجا می توانید تشخیص دهد که کدام پایگاه داده ی موجود در سی پنل مربوط به سایت مورد نظر می باشد؟

برای اینکار باید تمامی اطلاعات پایگاه داده ی خود را به وردپرس بدهید تا وردپرس به پایگاه داده ی شما متصل شود.اطلاعاتی که شما به وردپرس برای متصل شده به پایگاه داده می دهید شامل موارد زیر می باشد.

  • نام پایگاه داده
  • نام کاربری که برای پایگاه داده ساخته اید
  • رمز عبوری که برای کاربر پایگاه داده ایجاد کرده اید

و مهمتر از همه نوع پایگاه داده در اکثر مو5عیت ها نوع آن Localhost می باشد.زیرا پایگاه داده و پرونده های سایت شما با هم داخل یک هاست می باشند.

 

نکات گفته شده برای ساخت پایگاه داده و کاربر آن برای طراحی سایت با وردپرس بسیار مهم و اساسی می باشند.که شما پس از خواندن این متن به راحتی می توانید از پس آن برآیید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

پست های مرتبط

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *